KEPUTUSAN RASMI FESTIVAL FILEM MALAYSIA KE 30 (FFM30)
BILKATEGORI ANUGERAHKEPUTUSAN RASMI
1ANUGERAH FILEM BOX OFFICEPENERBIT: SKOP PRODUCTIONS SDN BHD
FILEM: MUNAFIK 2
KUTIPAN TIKET: RM 37,797,423.00
2ANUGERAH POSTER TERBAIKPEMENANG: JAZZY PICTURES (WYMAN)
PENERBIT: PIXEL PLAY ENTERTAINMENT
FILEM: ONE TWO JAGA
3ANUGERAH KOSTUM/BUSANA TERBAIKPEMENANG: ANDY SULAIMAN
FILEM: DUKUN
4ANUGERAH KESAN KHAS TERBAIKPEMENANG: PIXELPOST
FILEM: DUKUN
5ANUGERAH PENATAAN BUNYI TERBAIKPEMENANG: IMAGINEX STUDIO SDN BHD
FILEM: PULANG
6ANUGERAH PENYUNTING TERBAIKPEMENANG: RAJA AFFANDI RAJA JAMALUDIN
FILEM: DUKUN
7ANUGERAH PENATAAN SENI TERBAIKPEMENANG: CHAN HSIEN YU
FILEM: GUANG
8ANUGERAH SKOR MUZIK ASAL TERBAIKPEMENANG: NICK DAVIS
FILEM: TWO SISTERS
9ANUGERAH LAGU TEMA TERBAIKPEMENANG: MONOLOQUE
TAJUK LAGU: ATMA JIWA
FILEM: BUSKER
10ANUGERAH PELAKON WANITA HARAPANPEMENANG: JAYA GANASON
FILEM: THE FARM: EN VEETTU THOTTATHIL
11ANUGERAH PELAKON LELAKI HARAPANPEMENANG: KYO CHEN
FILEM: GUANG
12ANUGERAH SINEMATOGRAFI TERBAIKPEMENANG: YEONG TUCK WEI
FILEM: GUANG
13ANUGERAH PENGARAH HARAPANPEMENANG: QUEK SHIO CHUAN
FILEM: GUANG
14ANUGERAH PELAKON KANAK-KANAK TERBAIKPEMENANG: ENG WEI JIE
FILEM: RISE OF THE LEGEND: LEE CHONG WEI
15ANUGERAH PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIKPEMENANG: NABILA HUDA
FILEM: MAKRIFAT CINTA
16ANUGERAH PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIKPEMENANG: HASNUL RAHMAT
FILEM: POLIS EVO 2
17ANUGERAH KHAS JURI 1PENERBIT: ASIA TROPICAL FILMS SDN BHD
FILEM: PASKAL THE MOVIE
JUSTIFIKASI: MENEGAKKAN KEBENARAN DAN
KEBERANIAN DENGAN BERPEGANG
KEPADA AMANAH & TANGGUNGJAWAB
18ANUGERAH KHAS JURI 2PENERBIT: VEEDU PRODUCTION SDN BHD
FILEM: VEDIGUNDU PASANGGE
JUSTIFIKASI: MENTERJEMAHKAN IDENTITI BUDAYA
BERLANDASKAN LANSKAP SOSIO
EKONOMI TEMPATAN
19ANUGERAH KHAS JURI 3PENERBIT: ASTRO SHAW SDN BHD
FILEM: BUSKER
JUSTIFIKASI: MEMBINA SEMANGAT KEBERSAMAAN
BAGI MEMUPUK JATI DIRI INDIVIDU &
KOLEKTIF BERTERASKAN PRINSIP
KEJUJURAN
20ANUGERAH PENGGIAT BELAKANG TABIRPUAN HAJAH HABSAH HASSAN
21ANUGERAH KARYAWAN SEPANJANG ZAMANSENIMAN A.R BADUL
22ANUGERAH CERITA ASAL TERBAIKPEMENANG: PITT HANIFF, MUHAMMAD SYAFIQ
& NAM RON
FILEM: ONE TWO JAGA
23ANUGERAH LAKON LAYAR TERBAIKPEMENANG: AMRI ROHAIYAT, FARED AYAM
& NAM RON
FILEM: ONE TWO JAGA
24ANUGERAH PELAKON WANITA TERBAIKPEMENANG: DATIN SERI UMIE AIDA
FILEM: DUKUN
25ANUGERAH PELAKON LELAKI TERBAIKPEMENANG: ROSDEEN SUBOH
FILEM: ONE TWO JAGA
26ANUGERAH PENGARAH TERBAIKPEMENANG: NAM RON
FILEM: ONE TWO JAGA
27ANUGERAH FILEM TERBAIKPEMENANG: PIXEL PLAY ENTERTAINMENT
FILEM: ONE TWO JAGA
senarai kategori pencalonan
Skills Backdropnew
Poster ANIMAS 1 Poster ANIMAS 2 Skills Backdropnew
Print Poster FDAM
POSTAM MASTERCLASS 2019B

POSTAM MASTERCLASS 2019

POSTAM MASTERCLASS 2019B

POSTAM MASTERCLASS 2019B

Poster PROFIMA 1
Poster PROFIMA 2 (Jadual)
Poster PTVM
PROGRAMKOMPONEN PROGRAMTARIKH &TEMPAT
PAMERAN INTERAKTIF LEGASI FFMPAMERAN DAN JARINGAN INFORMASI1-30 MAC 2019
FINAS PETALING JAYA
9.00 PAGI-5.00 PETANG
LENSA
SKRIN FFM (ZON 1)


**KERJASAMA SENIMAN
BENGKEL PERFILEMAN (LAKONAN), SESI UJIBAKAT, TAYANGAN DAN APRESIASI FILEM16 MAC 2019
UNIVERSITI MALAYSIA SARAWAK (UNIMAS)
10.00 PAGI-5.00 PETANG
JELAJAH SINEMAROAD TOUR FFM16 MAC 2019
GSC MELAWATI MALL
3.00 PETANG
JELAJAH SINEMA ROAD TOUR FFM 17 MAC 2019
GSC SETIA CITY MALL
3.00 PETANG
LENSA
SKRIN FFM (ZON 2)


**KERJASAMA SENIMAN
BENGKEL LAKONAN, SESI UJIBAKAT, TAYANGAN DAN APRESIASI FILEM18 MAC 2019
UNIVERSITI MALAYSIA SABAH (UMS)
10.00 PAGI-5.00 PETANG
SEMINAR PENGURUSAN DAN
KESELAMATAN DAN SET
PENGGAMBARAN


**KERJASAMA PROFIMA
SEMINAR DAN JARINGAN INDUSTRI20-22 MAC 2019
STUDIO SOUND STAGE, FINAS HULU KELANG
9.00 PAGI-4.30 PETANG
BENGKEL ‘MOTION CAPTURE’

**KERJASAMA ANIMAS
BENGKEL PERFILEMAN (ANIMASI)20-22 MAC 2019
STUDIO HO AH LOKE, FINAS HULU KELANG
9.00 PAGI-5.00 PETANG
IMBAS KEMBALI DAN LAYAR BINTANG
SENIMAN DATO’ MUSTAPHA MAAROF , DATUK AZIZ SATTAR & PELANCARAN BUKU CERIA BERSAMA WAHID SATAY DAN S.SHAMSUDIN

**KERJASAMA KELAB FILEM & MUZIK MELAYU KLASIK
APRESIASI TOKOH PERFILEMAN23 MAC 2019
STUDIO SOUND STAGE, FINAS HULU KELANG
9.00 PAGI-1.00 PETANG
LENSA SKRIN FFM (ZON 3)

**KERJASAMA SENIMAN
BENGKEL PERFILEMAN (LAKONAN), SESI UJIBAKAT, TAYANGAN DAN APRESIASI FILEM23 MAC 2019
STUDIO SOUND STAGE, FINAS HULU KELANG
2.00 PETANG-10.00 MALAM
JELAJAH SINEMA ROAD TOUR FFM 23 MAC 2019
GSC BERJAYA TIMES SQUARE
3.00 PETANG
BENGKEL ‘DOCUMENTARY PRODUCTION 101’

**KERJASAMA MYDOCS
BENGKEL PERFILEMAN (DOKUMENTARI)23-24 MAC 2019
QLIQ HOTEL, DAMANSARA
8.30 PAGI-5.30 PETANG
LENSA SINEMA TAYANGAN DAN APRESIASI FILEM23 MAC 2019
UITM PUNCAK PERDANA
10.00 PAGI-5.00 PETANG
LENSA SINEMA /WAYANG BUDIMAN@FFM30

**KERJASAMA PUSAT KAJIAN DAN APRESIASI FILEM
TAYANGAN DAN APRESIASI FILEM23-24 MAC 2019
PUSAT KAJIAN DAN APRESIASI FILEM, SHAH ALAM
10.00 PAGI-5.00 PETANG
JELAJAH SINEMAROAD TOUR FFM 24 MAC 2019
GSC IOI CITY MALL
3.00 PETANG
TV SERVICES &
CO-PRO

**KERJASAMA PTVM
PITCHING & JARINGAN INDUSTRI26 MAC 2019
MENARA MATRADE, KUALA LUMPUR
9.00 PAGI-5.30 PETANG
JELAJAH SINEMA ROAD TOUR FFM27 MAC 2019
GSC ALAMANDA PUTRAJAYA
THE ART OF FILMMAKING: THE IMPORTANCE
OF RECOGNITION
IN CREATIVE INDUSTRY

** DENGAN KERJASAMA POSTAM
MASTERCLAS/
JARINGAN INDUSTRI
26-27 MAC 2019
The Love@MaTiC, KUALA LUMPUR
9.30 PAGI-4.30 PETANG
EKSPLORASI SENI FFM

**DENGAN KERJASAMA SENIMAN
BENGKEL PERFILEMAN (LAKONAN) DAN APRESIASI SENI27 MAC 2019
STUDIO JALAN AMPAS, ASWARA
3.00 PETANG-6.00 PETANG
KONGRES KEBANGSAAN
INDUSTRI FILEM DAN
KANDUNGAN

**DENGAN KERJASAMA FDAM

JARINGAN INDUSTRI27-28 MAC 2019
HOTEL ROYAL CHULAN, BUKIT BINTANG, KUALA LUMPUR
8.30 PAGI-5.00 PETANG
CONNECTASIA SKILLS 2019

** DENGAN KERJASAMA CCAM
PITCHING & JARINGAN INDUSTRI28-29 MAC 2019
HOTEL SERI PACIFIC, KUALA LUMPUR
9.00 PAGI-5.30 PETANG
LENSA SKRIN FFM (ZON 4)

**KERJASAMA SENIMAN
PERFILEMAN (LAKONAN), SESI UJIBAKAT, TAYANGAN DAN APRESIASI FILEMCYBERJAYA
10.00 PAGI-2.00 PETANG
**TERTAKLUK KEPADA PERUBAHAN
PERANGSANG RENTAP
PASKAL
RISE INI KALILAH
JAASAAN
THE KID FROM THE BIG APPLE 2
PINJAMKAN HATIKU
MAKRIFAT CINTA
CINTA MALAIKAT
SUGHAMAAI SUBBULAKSHMI
LANGSUIR
THE FARM EN VETTU THOTTAHIL
DUKUN
THIRUDATHEY PAPA THIRUDATHEY
TOMBIRUO
BUSKER
HANTU KAK LIMAH
NEEYUM NAANUM
TONGKAT ALI
PAPA COME HOME
THINK BIG
FELINA
VEDIGUNDU PASANGGE
SURF THIS LOVE
ONE TWO JAGA
GUANG
KAU TAKDIRKU
KL SPECIAL FORCE
PULANG
OPERASI X
HOUSE OF HAPPINESS
THE SPIRAL
GOL & GINCU
TANGISAN AKINABALU
MUNAFIK 2
MRS K
WANGAN
KUTTRAM SEIYEL
POLIS EVO 2
TWO SISTERS
TUJUH
LEE CHONG WEI
HAUNTED HOTEL
logo TARIKH : 30 MAC 2019 (SABTU)
TEMPAT : DEWAN PLENARY, PUSAT KONVESYEN ANTARABANGSA PUTRAJAYA (PICC)
RED CARPET : 8.00-9.00 MALAM (LIVE STREAMING ASTRO GEMPAK)
MALAM ANUGERAH: 9.00 MALAM
( SECARA LANGSUNG DI SALURAN ASTRO RIA (104) & ASTRO RIA HD (123)






SENARAI ANUGERAH YANG DIJURIKAN

1. FILEM TERBAIK
2. PENGARAH TERBAIK
3. CERITA ASAL TERBAIK
4. LAKON LAYAR TERBAIK
5. PENYUNTING TERBAIK
6. SINEMATOGRAFI TERBAIK
7. PELAKON LELAKI TERBAIK
8. PELAKON WANITA TERBAIK
9. PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK
10. PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK
11. PELAKON KANAK-KANAK TERBAIK
12. PENGARAH HARAPAN
13. PELAKON LELAKI HARAPAN
14. PELAKON WANITA HARAPAN
15. SKOR MUZIK ASAL TERBAIK
16. LAGU TEMA TERBAIK
17. PENATAAN BUNYI TERBAIK
18. REKAAN KOSTUM/BUSANA TERBAIK
19. PENATAAN SENI TERBAIK
20. KESAN KHAS TERBAIK
21. POSTER TERBAIK
22. ANUGERAH KHAS JURI 1
23. ANUGERAH KHAS JURI 2
24. ANUGERAH KHAS JURI 3
SENARAI ANUGERAH KHAS (TIDAK DIPERTANDINGKAN)

25. ANUGERAH PENGGIAT BELAKANG TABIR
26. ANUGERAH KARYAWAN SEPANJANG ZAMAN
27. ANUGERAH FILEM BOX OFFICE
**KESEMUA ANUGERAH DISAMPAIKAN PADA MALAM ANUGERAH FFM-30
**PEMENANG AKAN MENERIMA SEBUAH TROFI